Thursday, 20 February 2020|پنج شنبه، 1 اسفند، 1398|لا اله الا الله الملک الحق المبين|افراد آنلاین: 47 نفر

مروری بر گذشته

ادل زمان انتشار آلبومش را مشخص کرد
ادل زمان انتشار آلبومش را مشخص کرد
سود سهام عدالت مشخص شد/ ۲۰۵ هزار تومان برای سهام یک‌ میلیونی
سود سهام عدالت مشخص شد/ ۲۰۵ هزار تومان برای سهام یک‌ میلیونی
مواد سمی آب آشامیدنی دندان کودکان را خراب می‌کنند!
مواد سمی آب آشامیدنی دندان کودکان را خراب می‌کنند!
انتشار تریلر رسمی فصل سوم هاکان محافظ از نت فلیکس
انتشار تریلر رسمی فصل سوم هاکان محافظ از نت فلیکس
اینستاگرام عکس‌های فتوشاپی را فیلتر می‌کند
اینستاگرام عکس‌های فتوشاپی را فیلتر می‌کند
عناوین روزنامه های ورزشی چهارشنبه 23 بهمن 1398
عناوین روزنامه های ورزشی چهارشنبه 23 بهمن 1398
لیگ قهرمانان آسیا - هفته دوم مرحله گروهی
لیگ قهرمانان آسیا - هفته دوم مرحله گروهی
اعترافات با نمک بنسو سورال در برنامه زنده
اعترافات با نمک بنسو سورال در برنامه زنده
عناوین روزنامه های ورزشی پنجشنبه 24 بهمن 1398
عناوین روزنامه های ورزشی پنجشنبه 24 بهمن 1398
آیا نسلیهان آتاگل ار سریال دختر سفیر جدا میشود؟ قسمت قبل کجا رفت؟
آیا نسلیهان آتاگل ار سریال دختر سفیر جدا میشود؟ قسمت قبل کجا رفت؟
فال امروز پنجشنبه 24 بهمن 1398
فال امروز پنجشنبه 24 بهمن 1398
عکس بازیگران ایرانی در کنار مادرانشان
عکس بازیگران ایرانی در کنار مادرانشان
تاریخ ولنتاین ۹۸ چه روزی است؟ [ولنتاین ۲۰۲۰]
تاریخ ولنتاین ۹۸ چه روزی است؟ [ولنتاین ۲۰۲۰]
فال امروز شنبه 26 بهمن 1398
فال امروز شنبه 26 بهمن 1398
خواننده محبوب احساساتی‌ها به اوج برمی‌گردد؟
خواننده محبوب احساساتی‌ها به اوج برمی‌گردد؟
عناوین روزنامه های ورزشی شنبه 26 بهمن 1398
عناوین روزنامه های ورزشی شنبه 26 بهمن 1398
بیوگرافی تولین یازکان Tülin Yazkan (ملکشه سریال دختر سفیر)
بیوگرافی تولین یازکان Tülin Yazkan (ملکشه سریال دختر سفیر)
بورجو اسمرسوی از کتک خوردن با شیلنگ توسط پدرش گفت!
بورجو اسمرسوی از کتک خوردن با شیلنگ توسط پدرش گفت!
لیگ قهرمانان آسیا - هفته دوم مرحله گروهی
لیگ قهرمانان آسیا - هفته دوم مرحله گروهی
سامسونگ در مورد توقف سرویس فروش گلکسی استور در ایران بیانیه منتشر کرد
سامسونگ در مورد توقف سرویس فروش گلکسی استور در ایران بیانیه منتشر کرد

خانه را خوشبو کنید!

تاریخ انتشار: سه شنبه، 9 آبان، 1396 خانه داری ، هنر در خانه
+ A -

شاید اسمش به گوش‌تان نخورده باشد اما حتما نمونه‌هایی از آن را دیده اید. پات پوری همان گل‌ها و میوه‌های خشک شده و معطر است که در ظرفی نگهداری می‌شوند. حوصله دارید یکی از آنها را درست کنید؟

پات پوری با رنگ و شکل بی‌نظیرش که مخلوطی از گل‌های خشک شده و دیگر گیاهان است، زیبایی و بوی خوش را به خانه‌تان هدیه می‌دهد. البته می‌توانید آن را به راحتی از فروشگاه‌های لوازم خانگی تهیه کنید، اما ساخت یکی از آنها به وسیله خودتان بسیار ساده و سرگرم کننده است! و همچنین به سلیقه خودتان خواهد بود!

خب برویم سر اصل مطلب!

به چه چیزهایی نیاز داریم؟

– گل‌های خشک شده

– میوه‌ها خشک شده

– گیاهان معطر (اسطوخودوس، رزماری و …)

– ادویه‌های خوشبو (میخک، برگ بو و…)

– پوست، شاخه و برگ‌های درخت

– وسایل تزئینی دلخواه خودتان

– عصاره‌های روغنی معطر

– ۱ یا ۲ قاشق غذا خوری پودر ریشه زنبق (از قطعات خرد شده ریشه هم می‌توان استفاده کرد)

– یک کاسه بزرگ

– قوطی شیشه‌ای

– ظرفی زیبا برای آخر کار

شروع کنیم!

مرحله اول – گل‌های خشک

 جز اصلی پات پوری گل‌های خشک شده است. خشک کردن گلبرگ‌های رز یا هر گل دیگری بسیار آسان است. برای این کار می‌توانید از ماکروویو یا فر استفاده کنید. حتی می‌توانید گل‌ها را به روش سنتی و تنها با آویزان کردن‌شان خشک کنید. نصف حجم پات پوری‌تان را گل خشک تشکیل می‌دهد پس به اندازه‌ای که لازم است گل تهیه کنید. میوه‌های خشک شده را هم اضافه کنید.

مرحله دوم – گیاهان دیگر را هم اضافه کنید

در حالی که گل‌های خشک شده رایحه‌ای لطیف و ضعیف دارند، گیاهانی مانند رزماری و اسطوخودوس بویی قابل توجه به پات پوری‌تان اضافه می‌کنند. این سبزیجات را خشک کنید و بعد به پات پوری‌تان اضافه‌شان کنید. قفسه ادویه‌ها را نگاه کنید تا عطر بیشتری به کارتان اضافه کنید. ادویه‌هایی مانند میخک، برگ بو  و یا چوب دارچین عالی هستند. با اضافه کردن هر گیاه و ادویه، مخلوط‌‌ حاصل را بو کنید تا مطممئن شوید بوها مکمل هم هستند و نه پوشاننده هم

مرحله سوم – از دیگر مواد گیاهی استفاده کنید

معمولا یک حیاط یا پارک محل خوبی برای پیدا کردن دیگر مواد پات پوری‌تان است، به علاوه که آنها مجانی هستند! پوست درخت ترکیبی دوست داشتنی درون پارت پوری‌تان به وجود می‌آورد. اگر پوسته بزرگی پیدا کردید، این پوسته می‌تواند حتی به عنوان ظرف پات پوری‌تان مورد استفاده قرار گیرد!

شاخه‌های درختی که روی زمین افتاده اند را بردارید و آنها را به قطعات کوچک تقسیم کنید و به ترکیب‌تان اضافه کنید.

برگ‌هایی که روی زمین افتاده اند را بردارید و خشک کنید. برگ‌های اکالیپتوس، رنگ و ظاهر خود را بعد از خشک شدن هم حفظ می‌کنند و به همین دلیل انتخابی عالی برای ترکیب پات پوری هستند.

مرحله چهارم – وسایل تزئینی را اضافه کنید

پات پوری‌تان را با اضافه کردن وسایل تزئینی مخصوص خودتان، خاص کنید. در این مرحله ذهن‌تان را باز بگذارید تا هر گونه خلاقیتی که می‌خواهد داشته باشد. حتی می‌توانید از کلیدهای قدیمی هم استفاده کنید! صدف‌ها حسی دریایی به پات پوری‌تان می‌بخشند و آن را به دکوری عالی برای تابستان تبدیل می‌کنند.

اگر چیزی به ذهن‌تان نمی‌رسد، می‌توانید از وسایل تزئینی آماده‌ای که مخصوص پات پوری در فروشگاه‌ها به فروش می‌رسند استفاده کنید. آنها می‌توانند محتوی هر چیزی از دانه کاج گرفته تا پرهای رنگی باشند.

مرحله پنجم – عصاره‌های روغنی اضافه کنید

اگرچه که ممکن است تمام اجزای پات پوری‌تان معطر باشند، اضافه کردن مقداری عصاره‌های روغنی معطر، تمام بوها را به هم پیوند می‌دهد. این روغن‌ها عصاره‌های غلیظ گل‌ها یا میوه‌ها هستند.

این عصاره‌ها پات پوری‌تان را به مخلوطی آرامش بخش تبدیل می کند که باعث رهایی شما از استرس‌های یک روز کاری شلوغ می‌شود! پس، بنابر نیازی که دارید یکی از این عصاره‌ها را انتخاب کنید، نعنا فلفلی برای انرژی گرفتن یا اسطوخودوس برای آرامش بخشی.

۵ یا ۶ قطره از این عصاره‌ها را به مخلوط گل‌ها و گیاهان خشک‌تان اضافه کنید.

مرحله ششم – عطرها را ثابت کنید

وقتی کارتان تمام شد و تمام اجزا را به مخلوط‌تان اضافه کردید، با استفاده از یک ثابت کننده مانع از فرار بوهای از پات پوری‌تان شوید. این ثابت کننده عمر بوهای اضافه شده به کارتان را طولانی تر می کند.

ریشه زنبق یکی از معمول ترین ثابت کننده‌های بو برای درست کردن پات پوری است. می‌توانید آن را به صورت پودر و یا قطعه قطعه‌های کوچک به کار ببرید. حالت پودری آن بوی پات پوری‌تان را به مدت بیشتری نگه می‌دارد اما آن را شلخته هم می‌کند. ۱ یا ۲ قاشق غذا خوری از این پودر کافی است.

مرحله هفتم – پات پوری را سر هم کنید

وقتی تمام مواد و وسایل را آماده کردید، آنها را در کاسه‌ای بزرگ با هم مخلوط کنید. در این هنگام مقدار هر جز را با توجه به بو و ظاهری که دارد تعیین کنید.

سپس آنها را درون قوطی سر بسته‌ای بریزید و برای مدت ۴ تا ۶ هفته در مکانی خشک و خنک نگهدارید تا عطرها با هم مخلوط شوند و به بیشترین حد خود برسند. هر هفته ۱ بار قوطی را تکان دهید تا عطرها به خوبی در هم ادغام شوند.

مرحله هشتم – لذت ببرید!

مقداری از پات پوری را، برای استفاده‌های بعدی، درون شیشه‌ای سربسته نگه دارید.

حالا که پات پوری‌تان آماده شده آن را در کاسه، سبد یا ظرفی زیبا بریزید و از رایحه و ظاهر دل انگیزش لذت ببرید!

لینک کوتاه مطلب:

 ارسال به دوست

نام شما:

ایمیل دوست شما:

ارسال نظر

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید ...

گیشه روزنامه

سینما، هنرمندان و ورزشکاران

بهنوش طباطبایی با ظاهر پسرانه + عکسبهنوش طباطبایی با ظاهر پسرانه + عکسواکنش پیمان معادی به حاشیه‌ها/ به برلین هم نمی‌روم!واکنش پیمان معادی به حاشیه‌ها/ به برلین هم نمی‌روم!بورجو اسمرسوی از کتک خوردن با شیلنگ توسط پدرش گفت!بورجو اسمرسوی از کتک خوردن با شیلنگ توسط پدرش گفت!هومن حاج عبداللهی داماد شد + عکسهومن حاج عبداللهی داماد شد + عکسصدای رامین پرچمی از زندان بلند شد/ بگذار مردم بدانند من در زندان هستم!صدای رامین پرچمی از زندان بلند شد/ بگذار مردم بدانند من در زندان هستم!فیلم سینمایی مطرب به پرفروش ترین فیلم تاریخ سینمای ایران تبدیل شدفیلم سینمایی مطرب به پرفروش ترین فیلم تاریخ سینمای ایران تبدیل شدواسطه آشنایی جم ییلماز و سرنای ساریکایا، آغاز این ماجراواسطه آشنایی جم ییلماز و سرنای ساریکایا، آغاز این ماجراهمبازی اوزگه اوزپیرینچی در سریال جدید نت فلیکس مشخص شدهمبازی اوزگه اوزپیرینچی در سریال جدید نت فلیکس مشخص شدجان یامان پیشنهاد مجریگری در ایتالیا را رد کرد!جان یامان پیشنهاد مجریگری در ایتالیا را رد کرد!ازگی ایوب اوغلو در واکنش به سوالات خسته کننده خبرنگاران، خودش را به نشنیدن زد!ازگی ایوب اوغلو در واکنش به سوالات خسته کننده خبرنگاران، خودش را به نشنیدن زد!کنان دوغلو درباره جدایی از برن سات گفت: همچین چیزی نیستکنان دوغلو درباره جدایی از برن سات گفت: همچین چیزی نیستزمان پخش پایتخت ۶ مشخص شدزمان پخش پایتخت ۶ مشخص شدعکس بازیگران ایرانی در کنار مادرانشانعکس بازیگران ایرانی در کنار مادرانشاناعترافات با نمک بنسو سورال در برنامه زندهاعترافات با نمک بنسو سورال در برنامه زندهصبا راد، مجری زن پس از خداحافظی با تلویزیون با ظاهری جدید دیده شد!صبا راد، مجری زن پس از خداحافظی با تلویزیون با ظاهری جدید دیده شد!انتشار تریلر رسمی فصل سوم هاکان محافظ از نت فلیکسانتشار تریلر رسمی فصل سوم هاکان محافظ از نت فلیکسخبرنگار صدا و سیما به شبکه ایران اینترنشنال پیوست! + تصویرخبرنگار صدا و سیما به شبکه ایران اینترنشنال پیوست! + تصویرفیلم‌برداری فیلم جدید فرهادی با اسم یک قهرمان (A Hero) به زودی آغاز خواهد شدفیلم‌برداری فیلم جدید فرهادی با اسم یک قهرمان (A Hero) به زودی آغاز خواهد شدداستان ازدواج نسیم ادبی با یک آهنگساز بداخلاقداستان ازدواج نسیم ادبی با یک آهنگساز بداخلاقدفنه سامیلی در مورد رابطه سرنای و جم ییلماز صحبت کرددفنه سامیلی در مورد رابطه سرنای و جم ییلماز صحبت کردجم ییلماز هم بلاخره در مورد تعطیلات آتن صحبت کردجم ییلماز هم بلاخره در مورد تعطیلات آتن صحبت کردبلاخره سرنای ساریکایا به عشق جدیدش اعتراف کردبلاخره سرنای ساریکایا به عشق جدیدش اعتراف کردپشت پرده خداحافظی فرامرز قریبیان از سینما/ عشقش به او خیانت کرده!پشت پرده خداحافظی فرامرز قریبیان از سینما/ عشقش به او خیانت کرده!همه چیز درباره طلعت بولوت (هالیت سریال سیب ممنوعه)همه چیز درباره طلعت بولوت (هالیت سریال سیب ممنوعه)کتک خوردن لیلا به دست یلدیز در سریال سیب ممنوعه ترند شدکتک خوردن لیلا به دست یلدیز در سریال سیب ممنوعه ترند شد
انتقاد سیروان خسروی/ لااقل به ما احترام بگذارید!انتقاد سیروان خسروی/ لااقل به ما احترام بگذارید!آینور آیدین: همیشه عاشق بودم، هنوزم همانطورم!آینور آیدین: همیشه عاشق بودم، هنوزم همانطورم!ادل زمان انتشار آلبومش را مشخص کردادل زمان انتشار آلبومش را مشخص کردخواننده محبوب احساساتی‌ها به اوج برمی‌گردد؟خواننده محبوب احساساتی‌ها به اوج برمی‌گردد؟برنامه آخرین کنسرت های پاپ و سنتی تهران در سال ۹۸برنامه آخرین کنسرت های پاپ و سنتی تهران در سال ۹۸پستی که عشق مخفی خواننده حادیثه را لو داد!پستی که عشق مخفی خواننده حادیثه را لو داد!بهانه عجیب ریحانا برای تاخیر آلبومشبهانه عجیب ریحانا برای تاخیر آلبومشعلت آزادی امیر تتلو اعلام شدعلت آزادی امیر تتلو اعلام شدرابطه سردار اورتاج وسچیل گور!؟ شباهت جالب توجه سچیل گور به همسر سابق اورتاجرابطه سردار اورتاج وسچیل گور!؟ شباهت جالب توجه سچیل گور به همسر سابق اورتاجخواننده "آمدم ای شاه پناهم بده" در بستری بیماریخواننده "آمدم ای شاه پناهم بده" در بستری بیماریاقدام عجیب بهنام بانی وسط آهنگش/ مرزهای تبلیغات جابجا شد!اقدام عجیب بهنام بانی وسط آهنگش/ مرزهای تبلیغات جابجا شد!برک سویاباتماز: به نظرم دیگه خیلی بی مزه شده بهتره هر کس سرش به کار خودش باشه!برک سویاباتماز: به نظرم دیگه خیلی بی مزه شده بهتره هر کس سرش به کار خودش باشه!ماجرای لغو کنسرت‌ها در بوشهر چیست؟ماجرای لغو کنسرت‌ها در بوشهر چیست؟شماره تلفن جنیفر لوپز لو رفت/ لطفا به من پیام دهید!شماره تلفن جنیفر لوپز لو رفت/ لطفا به من پیام دهید!نانسی عجرم متهم به سرقت شدنانسی عجرم متهم به سرقت شدوقتی ابراهیم تاتلیسس از کوره در میرود! کری خواندن امپراطوروقتی ابراهیم تاتلیسس از کوره در میرود! کری خواندن امپراطورخواننده حادیثه تولد پدرش را با پیامی با احساس تبریک گفتخواننده حادیثه تولد پدرش را با پیامی با احساس تبریک گفتاجرای زنده هوروش‌بند در دربی ۹۱اجرای زنده هوروش‌بند در دربی ۹۱امیر تتلو آزاد شد + عکسامیر تتلو آزاد شد + عکستجمع اعتراض‌آمیز و لغو کنسرت علی یاسینیتجمع اعتراض‌آمیز و لغو کنسرت علی یاسینیداستان‌های مهناز، ترانه و کیمیا؛ اعتراض‌های شیک سلبریتی‌هاداستان‌های مهناز، ترانه و کیمیا؛ اعتراض‌های شیک سلبریتی‌هااعتراف «امبر هرد» به کتک زدن «جانی دپ» و پرت کردن اشیاء به سمت اواعتراف «امبر هرد» به کتک زدن «جانی دپ» و پرت کردن اشیاء به سمت اوشجریان به خانه بازگشت/ آخرین خبر درباره سلامتی استاد آواز ایرانشجریان به خانه بازگشت/ آخرین خبر درباره سلامتی استاد آواز ایرانبرنامه کنسرت های پاپ و سنتی بهمن و اسفند در تهران و شهرستان‌هابرنامه کنسرت های پاپ و سنتی بهمن و اسفند در تهران و شهرستان‌هامحسن یگانه به ایران برمی‌گردد؟/ ماجرای زندگی در کانادامحسن یگانه به ایران برمی‌گردد؟/ ماجرای زندگی در کانادا
کشف حجاب کیمیا علیزاده در یادبود کشته‌شدگان ۷۳۷ بیشترکشف حجاب کیمیا علیزاده در یادبود کشته‌شدگان ۷۳۷ بیشترشهره بیات کشف حجاب کرد و پناهنده شد + پدرش چه گفت؟شهره بیات کشف حجاب کرد و پناهنده شد + پدرش چه گفت؟کریستیانو رونالدو و ورود به دنیای هنرکریستیانو رونالدو و ورود به دنیای هنرآپارتمان رویایی رونالدو در ایتالیا + عکسآپارتمان رویایی رونالدو در ایتالیا + عکسمهدی قائدی؛ غول کوچولوی فوتبال ایرانمهدی قائدی؛ غول کوچولوی فوتبال ایرانهالک ایرانی در برابر هالک برزیلی؛ سجاد غریبی برای اولین مبارزه خود وارد رینگ می‌شودهالک ایرانی در برابر هالک برزیلی؛ سجاد غریبی برای اولین مبارزه خود وارد رینگ می‌شوددیوید بکهام بازیگر شد/حضور در سریال خانواده مدرندیوید بکهام بازیگر شد/حضور در سریال خانواده مدرنانطباق DNA کریستیانو رونالدو با اسناد رسوایی لاس وگاس و اعتراف او به تجاوزانطباق DNA کریستیانو رونالدو با اسناد رسوایی لاس وگاس و اعتراف او به تجاوزجنجال عکس‌های فوتبالیست و مدل معروف/محمد صلاح زیر تیغ انتقاد!جنجال عکس‌های فوتبالیست و مدل معروف/محمد صلاح زیر تیغ انتقاد!خشن ترین و خونین ترین ورزش های رزمی مدرن | قسمت دومخشن ترین و خونین ترین ورزش های رزمی مدرن | قسمت دومخشن ترین و خونین ترین ورزش های رزمی مدرن | قسمت اولخشن ترین و خونین ترین ورزش های رزمی مدرن | قسمت اولروزی که جکی چان از بروس لی کتک خوردروزی که جکی چان از بروس لی کتک خوردسیاوش یزدانی؛ غوره نشده، مویز هم نمی‌شوی!سیاوش یزدانی؛ غوره نشده، مویز هم نمی‌شوی!او حسن یزدانی است؛ مردِ مردانِ مرداو حسن یزدانی است؛ مردِ مردانِ مردپوپک بسامی، اولین دختر وزنه‌بردار ایران در رقابت‌های جهانی تایلندپوپک بسامی، اولین دختر وزنه‌بردار ایران در رقابت‌های جهانی تایلندهادی چوپان؛ شگفتی بزرگ مسترالمپیای ۲۰۱۹هادی چوپان؛ شگفتی بزرگ مسترالمپیای ۲۰۱۹میشائیل شوماخر بعد از درمان از طریق سلول های بنیادی هوشیاری خود را به دست آوردمیشائیل شوماخر بعد از درمان از طریق سلول های بنیادی هوشیاری خود را به دست آورد۸ پیرمرد فوتبال ایران که قصد خداحافظی ندارند۸ پیرمرد فوتبال ایران که قصد خداحافظی ندارنداز کپا تا نیمار؛ گران قیمت ترین بازیکنان تاریخ فوتبال در هر پست را بشناسیداز کپا تا نیمار؛ گران قیمت ترین بازیکنان تاریخ فوتبال در هر پست را بشناسیدگلنوش خسروی؛ نیمارِ فوتبال زنان ایران!گلنوش خسروی؛ نیمارِ فوتبال زنان ایران!سردار آزمون: اگر خانواده عروس جواب بله بدهند ازدواج می‌کنم!سردار آزمون: اگر خانواده عروس جواب بله بدهند ازدواج می‌کنم!ادعاهای لیدا کاوه: پیوند قلب در خانه یا جذب فالوئر؟ادعاهای لیدا کاوه: پیوند قلب در خانه یا جذب فالوئر؟بوکسورها و مبارزان پولساز رینگ؛ پردرآمدترین ورزشکاران رزمی سال ۲۰۱۹بوکسورها و مبارزان پولساز رینگ؛ پردرآمدترین ورزشکاران رزمی سال ۲۰۱۹۱۰ ستاره درخشان جام جهانی فوتبال زنان۱۰ ستاره درخشان جام جهانی فوتبال زنانازدواج  مسعود اوزیل و امینه گولشه + عکس های عروسیازدواج مسعود اوزیل و امینه گولشه + عکس های عروسی