Wednesday, 30 September 2020|چهارشنبه، 9 مهر، 1399|يا حي و يا قيوم|افراد آنلاین: 61 نفر

رفع مشکل شارژ نشدن باتری گوشی اندرویدی و آیفون

تاریخ انتشار: جمعه، 31 خرداد، 1398 کامپیوتر و اینترنت ، ترفندهای موبایل و کامپیوتر
+ A -

مشکل شارژ نشدن باتری گوشی دردسرهای فراوانی ایجاد می‌کند. در این مطلب قصد داریم روش‌هایی را برای رفع ایراد عدم شارژ باتری گوشی اندرویدی یا یک گوشی آیفون بررسی کنیم.

گوشی های موبایل اعم از ساده یا هوشمند متکی به باتری‌‌های خود بوده و بدون آن‌ها پاره آجری بیش تلقی نمی‌شوند! مشکل گوشی های هوشمند در مقایسه با تلفن‌های همراه ساده نیاز به شارژ شدن پیاپی و مستمر آن‌ها است. به همین دلیل برخورد به مشکل شارژ نشدن باتری گوشی اندرویدی یا آی او اسی یک ایراد جدی به شمار می‌رود.

در صورتی که با اتصال گوشی به شارژر دیواری و پاور بانک هیچ اتفاقی رخ نمی‌دهد، احتمالا به فکر ارسال آن به شرکت ارائه‌کننده گارانتی دستگاه افتاده‌اید. بهتر است پیش از این کار به چند روشی که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد به رفع مشکل شارژ نشدن باتری گوشی بپردازید. در صورت برطرف نشدن ایراد می‌توانید از یک تعمیرکار حرفه‌ای کمک بگیرید.

رفع مشکل شارژ نشدن باتری گوشی

 • در صورت استفاده از یک شارژر دیواری از سالم بودن پریز برق اطمینان پیدا کنید. به این منظور می‌توانید دستگاه الکترونیکی دیگری را به این پریر متصل کنید. در صورت کارکرد صحیح آن، دلیل شارژ نشدن باتری گوشی چیز دیگری است!
 • اگر در حال شارژ کردن گوشی با اتصال آن به سیستم کامپیوتری دسکتاپ یا لپ تاپ از طریق یک کابل یو اس بی هستید، از سالم بودن پورت اطمینان یابید. این کار را با اتصال کابل یو اس بی به سایر درگاه‌های سیستم و همچنین اتصال سایر دستگاه‌ها به پورت اولیه بررسی کنید.
 • مشکل شارژ نشدن باتری گوشی حین استفاده از درگاه یو اس بی ممکن است از عدم توانایی این درگاه برای انتقال انرژی کافی ریشه گرفته باشد. موضوع را با اتصال دستگاه‌هایی دیگر به این پورت مورد بررسی قرار دهید.
 • اگر منبع انرژی فاقد مشکل است، مشکل شارژ نشدن باتری گوشی ممکن است به خاطر آداپتور باشد. بهترین روش برای پی بردن به سالم بودن یا نبودن آداپتور کنونی استفاده از یک آداپتور دیگر با کابل یو اس بی موجود است.
 • در صورت سالم بودن آداپتور، مشکل می‌تواند مربوط به خود کابل باشد. کاربران گوشی های آیفون باید در پی یافتن یک کابل لایتنینگ دیگر برای تست آن با آداپتور کنونی باشند. کاربران گوشی های اندروید باید بسته به مدل گوشی خود یک کابل میکرو یو اس بی یا یو اس بی C پیدا کنند. در صورت کارکرد صحیح سیستم شارژ گوشی با کابل جدید همراه با آداپتور همیشگی، مشکل کشف شده است!
 • در برخی موارد، مشکل عدم شارژ باتری گوشی به خاطر استفاده از لوازم جانبی متفرقه است. به عنوان نمونه، کابل لایتنینگ مخصوص گوشی های آیفون نیازمند یک میکروچیپ است. این میکروچیپ می‌بایست تاییدیه شرکت اپل را دریافت کند. استفاده از محصولات مارک‌های متفرقه که زیر نظر اپل فعالیت نمی‌کنند، مشکلات متعددی به وجود می‌آورد. اصلی‌ترین دلیل انفجار گوشی های هوشمند طی سال‌های اخیر، استفاده از لوازم جانبی دارای مارک‌های متفرقه و در نتیجه فاقد استاندارد بوده است. حداقل برای لوازم جانبی مرتبط با باتری و سیستم شارژ گوشی، از خرید لوازم جانبی فاقد مارک معتبر به شدت خودداری کنید. آن‌ها در صورت عدم بروز مشکل شارژ نشدن باتری گوشی یا انفجار آن، عمر باتری را به شدت کاهش خواهند داد.
 • درگاه یو اس بی گوشی را تمیز کنید. با یک فوت محکم، ذرات ریز قرار گرفته روی آن پاک‌سازی شده و مشکل عدم اتصال صحیح قطب‌های کابل و درگاه رفع می‌شود.

اگر روش‌های بالا مشکل عدم شارژ گوشی را برطرف نکرد، احتمالا ایراد مربوط به خود گوشی است. این ایراد ممکن است سخت افزاری یا نرم افزاری باشد. اکنون موارد زیر را روی گوشی اندروید یا آیفون خود بررسی کنید.

 • گوشی را یک مرتبه ری‌استارت کنید. در دستگاه‌های الکترونیکی اعم از سیستم‌های کامپیوتری دسکتاپ و لپ تاپ یا گوشی های هوشمند، راه‌اندازی مجدد دستگاه همواره حلال بسیاری از مشکلات است!
 • مشکل شارژ نشدن باتری گوشی ممکن است نرم افزاری باشد. دریافت جدیدترین به‌روزرسانی دستگاه مشکل را با احتمالی بالا رفع خواهد کرد. اگر این ایراد بعد از دریافت یک به‌روزرسانی بروز کرده است، در پی دانگرید کردن به ورژن قبلی یا حذف آپدیت باشید.
 • اگر از باتری کنونی چند سالی است استفاده می‌کنید، ممکن است دوران آن به سر آمده باشد، به طوری که به خاطر اتمام تعداد چرخه‌های تعریف شدن برای شارژ و دشارژ شدن آن، دیگر امکان ذخیره‌سازی نیرو برایش میسر نیست. اغلب گوشی های هوشمند امروزی به خاطر داشتن بدنه‌ای مهر و موم شده فاقد باتری قابل تعویض توسط کاربر هستند. به همین دلیل باید گوشی را به نمایندگی یا یک تعمیرکار معتبر ارسال کنید. همچنین می‌توانید با استفاده از اپلیکیشن‌های مختلف، از وضعیت سلامت باتری اطمینان پیدا کنید.
 • بعید نیست مشکل شارژ نشدن باتری گوشی از قطرات آب ریشه گرفته باشد. این مشکل حتی ممکن است گریبان دستگاه‌های پشتیبانی‌کننده از استاندارد‌های مقاومتی و دارای توانایی مقاومت در برابر نفوذ آب را نیز بگیرد. پی بردن به وجود یا عدم وجود این ایراد تنها با ارسال گوشی به نمایندگی یا یک تعمیرکار امکان‌پذیر است.

اگر مشکل شارژ نشدن گوشی همچنان رفع نشده است، باید در پی ارسال آن به نمایندگی یا دریافت کمک از یک تعمیرکار معتبر باشید. بسته به نوع مشکل هزینه متفاوت خواهد بود. اهمیت ارسال گوشی به نمایندگی‌های مجاز شرکت سازنده برای مدل‌های پشتیبانی‌کننده از استانداردهای مقاومتی دوچندان است. این دسته‌ از گوشی های هوشمند بعد از باز شدن و تعویض باتری یا تعمیر دیگر قطعات خراب ایجادکننده مشکل شارژ نشدن باتری گوشی ، باید مجددا با رعایت استانداردها مهر و موم شوند. به همین دلیل وقتی یک گوشی دارای این قابلیت‌ زیر دست افراد فاقد صلاحیت قرار می‌گیرد، مقاومتش در برابر نفوذ آب را از دست خواهد داد.

لینک کوتاه مطلب:

 ارسال به دوست

نام شما:

ایمیل دوست شما:

ارسال نظر

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید ...

گیشه روزنامه

سینما، هنرمندان و ورزشکاران

حمله تند و تیز بهنوش بختیاری به سحر زکریا + عکسحمله تند و تیز بهنوش بختیاری به سحر زکریا + عکسعباس جوانمرد درگذشت + واکنش اصغر فرهادیعباس جوانمرد درگذشت + واکنش اصغر فرهادینجات مهران رجبی از کرونای بی رحم و در حد مرگ + عکسنجات مهران رجبی از کرونای بی رحم و در حد مرگ + عکسدو بازیگر اصلی بچه مهندس۴ معرفی شدنددو بازیگر اصلی بچه مهندس۴ معرفی شدندسلمان فرخنده بازیگری که صدا و چهره‌اش شبیه خسرو شکیبایی استسلمان فرخنده بازیگری که صدا و چهره‌اش شبیه خسرو شکیبایی استفاجعه در بالیوود | یپیکا پادوکونه بازجویی شدفاجعه در بالیوود | یپیکا پادوکونه بازجویی شدتاکیوشی یوکو، بازیگر زن مشهور سینمای ژاپن خودکشی کرد!تاکیوشی یوکو، بازیگر زن مشهور سینمای ژاپن خودکشی کرد!هادی حجازی‌فر در نقش شهید باکری + عکسهادی حجازی‌فر در نقش شهید باکری + عکسکنایه عمو پورنگ به قیمت عجیب پراید + عکسکنایه عمو پورنگ به قیمت عجیب پراید + عکساعتراض شدید سحر ذکریا به مهران مدیریاعتراض شدید سحر ذکریا به مهران مدیریتصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (306)تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (306)کنایه محسن تنابنده به خبر خوش رئیس‌جمهور + عکسکنایه محسن تنابنده به خبر خوش رئیس‌جمهور + عکسیارا شهیدی به لایو اکشن پیترپن پیوستیارا شهیدی به لایو اکشن پیترپن پیوستگلوی سوشانت سینگ را فشار داده و او را خفه کرده‌اند!گلوی سوشانت سینگ را فشار داده و او را خفه کرده‌اند!دیا میرزا، بازیگر سلام بمبئی تحت تعقیب قرار گرفت!دیا میرزا، بازیگر سلام بمبئی تحت تعقیب قرار گرفت!روایت مهران رجبی از کرونای زجرآورروایت مهران رجبی از کرونای زجرآوردخالت صداوسیما در سریال جیران حسن فتحی | ۹۹ فردوسی‌پور به کجا رسید؟دخالت صداوسیما در سریال جیران حسن فتحی | ۹۹ فردوسی‌پور به کجا رسید؟سام درخشانی پدر شد + عکسسام درخشانی پدر شد + عکسزمان پخش آخرین سریال سیروس گرجستانیزمان پخش آخرین سریال سیروس گرجستانیساخت فیلم جدید درباره حضرت عیسیساخت فیلم جدید درباره حضرت عیسیبیوگرافی ازگه ازپیرینچی بازیگر ترک + تصاویربیوگرافی ازگه ازپیرینچی بازیگر ترک + تصاویرماجرای مهاجرت و ازدواج الهام چرخنده از زبان خودشماجرای مهاجرت و ازدواج الهام چرخنده از زبان خودشسریال حضرت موسی به کجا رسید؟سریال حضرت موسی به کجا رسید؟مشکل گربه بهنوش طباطبایی است؟مشکل گربه بهنوش طباطبایی است؟برندگان جوایز امی سال ۲۰۲۰برندگان جوایز امی سال ۲۰۲۰
اجرایی که حمید هیراد را منقلب کرداجرایی که حمید هیراد را منقلب کردخشم و اعتراض محسن چاوشی: تا ابد صدای محرومان خواهم ماندخشم و اعتراض محسن چاوشی: تا ابد صدای محرومان خواهم ماندخبر تازه از وضعیت خواننده ماکان‌بند پس از ابتلا به کروناخبر تازه از وضعیت خواننده ماکان‌بند پس از ابتلا به کرونارهام هادیان خواننده ماکان بند به کرونا مبتلا شدرهام هادیان خواننده ماکان بند به کرونا مبتلا شدبهانه کیم کارداشیان برای جدایی از همسرشبهانه کیم کارداشیان برای جدایی از همسرشخبر تازه از سلامت شجریان در آستانه ۸۰ سالگیخبر تازه از سلامت شجریان در آستانه ۸۰ سالگیبهرام نازمهر خواننده پاپ ایرانی بر اثر کرونا درگذشتبهرام نازمهر خواننده پاپ ایرانی بر اثر کرونا درگذشتکانیه وست اعلام کرد به تیلور سوئیفت کمک خواهد کرد!کانیه وست اعلام کرد به تیلور سوئیفت کمک خواهد کرد!توییت جدید کانیه وست طرفدارانش را نگران کرد!توییت جدید کانیه وست طرفدارانش را نگران کرد!ماجرای کشف حجاب در خودروی امید نعمتی خواننده گروه پالت + عکسماجرای کشف حجاب در خودروی امید نعمتی خواننده گروه پالت + عکسمانی رهنما از صداوسیما حذف شد | پس لرزه مهاجرت آقای خواننده و همسرشمانی رهنما از صداوسیما حذف شد | پس لرزه مهاجرت آقای خواننده و همسرشدرخواست ندا یاسی از محمد رضا فروتن درباره تکذیب تغییر جنسیت!درخواست ندا یاسی از محمد رضا فروتن درباره تکذیب تغییر جنسیت!بیانیه‌ جمعی از شاگردان آیدین آغداشلوبیانیه‌ جمعی از شاگردان آیدین آغداشلوادعای روزنامه کیهان: این خواننده‌ها پول مردم را بالا کشیده‌اند!ادعای روزنامه کیهان: این خواننده‌ها پول مردم را بالا کشیده‌اند!پخش صدای خواننده زن از مناره‌های مسجد جنجال به پا کردپخش صدای خواننده زن از مناره‌های مسجد جنجال به پا کردمانی رهنما پس از مهاجرت از ایران: ایران خسته کننده است و آینده ای ندارد!مانی رهنما پس از مهاجرت از ایران: ایران خسته کننده است و آینده ای ندارد!وضعیت سلامت شجریان در منزل چگونه است؟وضعیت سلامت شجریان در منزل چگونه است؟سریال اتهامات تجاوز جنسی به محسن نامجو رسید و او هم تکذیب کردسریال اتهامات تجاوز جنسی به محسن نامجو رسید و او هم تکذیب کردکیتی پری مادر شدکیتی پری مادر شدلاله صبوری، آیدین آغداشلو را به آزار جنسی متهم کرد!لاله صبوری، آیدین آغداشلو را به آزار جنسی متهم کرد!آیدین آغداشلو: هر نوع تحمیل جنسی را محکوم میکنمآیدین آغداشلو: هر نوع تحمیل جنسی را محکوم میکنممحمدرضا شجریان راهی منزل شدمحمدرضا شجریان راهی منزل شدانتقاد مجری تلویزیون از محسن چاوشی + واکنش تند محسن چاوشیانتقاد مجری تلویزیون از محسن چاوشی + واکنش تند محسن چاوشیمحمدرضا شجریان هوشیار شدمحمدرضا شجریان هوشیار شدخبر خوش از شجریان در آستانه تولد ۸۰ سالگیخبر خوش از شجریان در آستانه تولد ۸۰ سالگی
فیلم زندگی زلاتان ابراهیمووچ در راه استفیلم زندگی زلاتان ابراهیمووچ در راه استمستند زندگی دیوید بکهام ساخته می‌شودمستند زندگی دیوید بکهام ساخته می‌شودرابطه دوباره کلوئی کارداشیان و تریستان تامپسون!رابطه دوباره کلوئی کارداشیان و تریستان تامپسون!مهاجرت علی کریمی به کانادامهاجرت علی کریمی به کاناداشکایت دیگو مارادونا از کارگردان فیلم دست خداشکایت دیگو مارادونا از کارگردان فیلم دست خدابوسه وریا غفوری و دخترش در قرنطینه + عکسبوسه وریا غفوری و دخترش در قرنطینه + عکسعلیرضا نیکبخت واحدی داماد شد + عکسعلیرضا نیکبخت واحدی داماد شد + عکسغزل حکیمی فرد ملی پوش شطرنج تابعیت سوییس را پذیرفت + تکذیبیهغزل حکیمی فرد ملی پوش شطرنج تابعیت سوییس را پذیرفت + تکذیبیهعلیرضا جاپلقی پارکورکار اینستاگرامی دستگیر شدعلیرضا جاپلقی پارکورکار اینستاگرامی دستگیر شدشوخی علی کریمی با عشق جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی + عکسشوخی علی کریمی با عشق جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی + عکسهدیه روز مادر به سبک کریستیانو رونالدو: یک دستگاه مرسدس بنزهدیه روز مادر به سبک کریستیانو رونالدو: یک دستگاه مرسدس بنزافشای رابطه جنجالی رونالدو و کیم کارداشیان + عکسافشای رابطه جنجالی رونالدو و کیم کارداشیان + عکسقرنطینه فوق لاکچری کریستیانو رونالدو + عکسقرنطینه فوق لاکچری کریستیانو رونالدو + عکسمزدک میرزایی دلیل مهاجرتش از ایران را اعلام کردمزدک میرزایی دلیل مهاجرتش از ایران را اعلام کردمسعود اوزیل، از هیجان به دنیا آمدن دخترش تا هدیه فوق العاده گران قیمت به همسرش!مسعود اوزیل، از هیجان به دنیا آمدن دخترش تا هدیه فوق العاده گران قیمت به همسرش!واکنش طارمی به استندآپ مهران مدیری درباره رابطه‌اش با سحر قریشیواکنش طارمی به استندآپ مهران مدیری درباره رابطه‌اش با سحر قریشیواکنش مهدی طارمی به انتشار تصاویر خصوصی و رفتار برنامه‌های تلویزیونی + عکسواکنش مهدی طارمی به انتشار تصاویر خصوصی و رفتار برنامه‌های تلویزیونی + عکسکشف حجاب کیمیا علیزاده در یادبود کشته‌شدگان ۷۳۷ بیشترکشف حجاب کیمیا علیزاده در یادبود کشته‌شدگان ۷۳۷ بیشترشهره بیات کشف حجاب کرد و پناهنده شد + پدرش چه گفت؟شهره بیات کشف حجاب کرد و پناهنده شد + پدرش چه گفت؟کریستیانو رونالدو و ورود به دنیای هنرکریستیانو رونالدو و ورود به دنیای هنرآپارتمان رویایی رونالدو در ایتالیا + عکسآپارتمان رویایی رونالدو در ایتالیا + عکسمهدی قائدی؛ غول کوچولوی فوتبال ایرانمهدی قائدی؛ غول کوچولوی فوتبال ایرانهالک ایرانی در برابر هالک برزیلی؛ سجاد غریبی برای اولین مبارزه خود وارد رینگ می‌شودهالک ایرانی در برابر هالک برزیلی؛ سجاد غریبی برای اولین مبارزه خود وارد رینگ می‌شوددیوید بکهام بازیگر شد/حضور در سریال خانواده مدرندیوید بکهام بازیگر شد/حضور در سریال خانواده مدرنانطباق DNA کریستیانو رونالدو با اسناد رسوایی لاس وگاس و اعتراف او به تجاوزانطباق DNA کریستیانو رونالدو با اسناد رسوایی لاس وگاس و اعتراف او به تجاوز